Bant çeşitleri

Kağıt Bantlar

Farklı uzama  ve gerilme dayanımına sahip  krep ve düz kağıt kullanılarak yapılan bantlardır .  Genellikle maskeleme bantları olarak kullanılmaktadırlar. Genellikle, latex kullanılarak, kimyasal ve fiziksel karakteristikleri geliştirilmiş kağıtlar tercih edilir. Çift taraflı olarak kullanılan tipleri mevcuttur.

PVC Bantlar: 

Polivinil ( PVC ) bazlı,  nem ve UV ışınlarına dayanıklıdır. Üzerine baskı yapılabilir,  farklı renklerde ve özelliklerde  mevcuttur. Elektriksel özelliklere sahip versiyonları olabildiği gibi, çift taraflı yapışkanlı olarak da bulunabilir.

PP Bantlar

Polipropilen ( PP ): PP, OPP, MOPP, BOPP versiyonları mevcuttur. Neme karşı mukavimdir. Farklı versiyonları , farklı özellikler gösterir. Çift taraflı olarak kullanılan tipleri mevcuttur.

PE Bantlar

Polietilen( PE ) : PE, LDPE, HDPE versiyonları mevcuttur. Neme mukavimdir. Esnek ve kullanımı kolaydır. Çift taraflı olarak kullanılan tipleri mevcuttur.

Transfer Bantlar

Taşıyıcısı olmayan, sadece yapışkandan oluşan bantlardır. Ağ takviyeli olan türleri mevcuttur. Genellikle laminasyonda, kağıt ekleme kullanılırlar.

Bu bantların haricinde, farklı özellikte Alüminyum bantlar, bakır bantlar, polyester bantlar, bez bantlar, EVA bantlar, kauçuk köpüğü bantlar, PTFE bantlar gibi çeşitli bantlar mevcuttur.