Doğru Oto Maskeleme Bandı Seçimi
Doğru Oto Maskeleme Bandı Seçimi 18.2.2021
Oto maskeleme bandı seçmenin en iyi yollarından biri, bandın teknik özelliklerini inceleyerek, doğru bir şekilde değerlendirerek ve tam olarak neyi ifade ettiğini…
devamını oku
Bant çeşitleri
Bant çeşitleri 30.3.2021
Kağıt Bantlar Farklı uzama  ve gerilme dayanımına sahip  krep ve düz kağıt kullanılarak yapılan bantlardır .  Genellikle maskeleme bantları olarak kullanılmaktadırlar. Genellikle, latex kullanılarak, kimyasal ve fiziksel karakteristikleri geliştirilmiş kağıtlar tercih edilir. Çift taraflı olarak kullanılan tipleri mevcuttur.
devamını oku
Doğru yapışkanlı bandın belirlenmesi
Doğru yapışkanlı bandın belirlenmesi 30.3.2021
Yapışkanlı bant kullanarak , farklı özelliklerdeki yüzeyleri birleştirebilmek söz konusu olsa da doğru ürün kullanımı performansı belirler.  Yüzey özellikleri, göz önünde bulundurularak, bant çeşidine karar verilmelidir.
devamını oku
Bantlarda yapışkan türü ve yapışkanlık ilişkisi
Bantlarda yapışkan türü ve yapışkanlık ilişkisi 23.3.2021
Hot-melt (sentetik kauçuk): Bu tür yapışkan teknolojisine sahip ürünlerde ilk yapışkanlık yüksektir, Bandın genel yapışkanlığı üzerine bir etkisi yoktur. Doğal Kauçuk (Natural Rubber): Bu tür yapışkan teknolojisine sahip ürünlerde hot-melt türüne göre performans kıyaslaması için bir müddet (en az 2 saat ) beklenmelidir. Zaman geçtikçe yapışkan etkisini gösterecektir.
devamını oku
Soğuk hava ve yapışkanlı bant performansı ilişkisi
Soğuk hava ve yapışkanlı bant performansı ilişkisi 23.3.2021
Soğuk havalar, neden yapışkanlı banttın performansını negatif etkiler? Potansiyel olarak soğuk hava, en yüksek özellikte bantlara bile meydan okuyan bir hava koşuludur. Kullandığınız yapışkanlı bandın soğuk havada iyi yapışmaması veya kuru, kırılgan hale gelmesi veya hiç yapışmaması, sinir bozucu bir zaman ve para kaybı ve tehlikeye atılan bir proje yaratabilir.
devamını oku
Yapışkan çeşitleri
Yapışkan çeşitleri 30.3.2021
Sentetik Kauçuk / Hot Melt Yapışkan  Sentetik Kauçuk yapışkan, sentetik reçine ve  termoplastik kauçukların özel ısıl koşullarda füzyon edilmesi ile  üretilir. Üretimi için solvent kullanılmayan bu yapışkan grubu,  50°C - 60°C ‘ye kadar, iyi  yapışkanlık gösterir.
devamını oku
Yüzey hazırlığı
Yüzey hazırlığı 30.3.2021
Neden önemli ve nasıl yapılır Bilindiği üzere yapışma performansı için yüzeyler çok kritik bir öneme sahiptir.  Performanıs artıracak şekilde, yüzeyin  durumu, yüzeyin hazırlanması ile geliştirilebilir. ABD Ulaştırma Bakanlığı ve Ulusal Havacılık Kurumu  tarafından yayınlanan Yapışkanlı ürünler hazırlanması ve onarımı yönetmeliğine göre :
devamını oku
Uygulama
Uygulama 30.3.2021
Yapışacak yüzeyler,  temiz ve kuru olmalı ve daha sonra yapışkanlı bant  sıkıca uygulanmalıdır. Banta uygulanacak basınç, kuvvet çok önemli olup, performanstaki en önemli unsurlardan biridir ve tutuculuğu belirler.  Tipik bir bant için, en az 1 Kg / cm2 ‘lik bir güçle basılması gereklidir.
devamını oku
Sonuç
Sonuç 30.3.2021
Eliz desteği ile doğru bantı bulun ! Eliz, uzun yıllardır,  yapışkan bant ürünlerine odaklanmıştır. Profesyonel eğitimli ve teknik donanımlı ekip ile  uygulamanız için doğru ürünü belirlemede, Eliz  size yardımcı olacaktır. 
devamını oku
Depolama
Depolama 30.3.2021
Önerilen depolama    15 ° C - 25 ° C aralığında   65 bağıl nem bulunacak şekilde yapılmalıdır.  Depolama sıcaklığı,  10 ° C altında ise,  her zaman, kullanımdan önce yapışkanlı bant,  ortam sıcaklığı bekletilmelidir.  Yapışkanlı bant,  ısı kaynaklarından uzakta ve  direk  ışığa maruz kalmayacak şekilde,  orijinal ambalajında muhafaza edilmelidir. 
devamını oku